Gdy męczy cię suchy, drażniący, nieopanowany i nie dający spać kaszel. Przepis na Herbatkę

Czasami przyczyny kaszlu nie do końca mogą być znane, snujemy przypuszczenia, że może alergia, toksyny, brak wewnętrznej harmonii a  może stan obniżonej wentylacji, po prostu coś siedzi w gardle i nie daje żyć, siedzi i drapie i nawet dochtore nic nie widzą, nie słyszą stwierdzając, że to pewnie uczulenie bo osłuchowo wszystko w najlepszym porządalu ( miałam taką historię).

Poniżej, znajdziesz

przepis na herbatkę, która złagodzi te objawy i będziesz mógł spokojnie zasnąć

 

Nazwałam ją „ Herbata Ulga „

Czasami wystarczy tymianek, ale ta mieszanka działa wielopoziomowo i dzięki niej kaszel nie będzie trwał wieczności.

Już w pierwszym dniu poczujesz niesamowitą ulgę

A tu dzielę się z wami swoim wyjątkowym przepisem.

Pierwsza zasada to zadziałać uspakajająco, rozluźniająco, tonizująco i oczyszczająco

 

Herbata składa się z 5 ziół

Wymieszaj w słoju razem po 25 gram

Pachnotki

Rumianku

Kwiat Tarniny

Kwiat Lawendy i

Fiołka Trójbarwnego

Następnie wsyp do kubka jedną łyżkę mieszanki i zalej wrzątkiem, parz 10 minut pod przykryciem

( może być talerzyk nałożony na kubek) i pijemy takie mieszanki 3 razy dziennie

 

A dlaczego te zioła?

Oto ich właściwości

Pachnotka

Pachnotka zwyczajna to roślina zawierająca substancje o właściwościach przeciwalergicznych i przeciwzapalnych. Pachnotka łagodzi objawy alergii pokarmowej, alergii na pyłki i roztocza, katar sienny oraz astmę oskrzelową.

 

Rumianek

Bogaty w: olejki eteryczne o szerokim zastosowaniu, flawonoidy, kumaryny, śluzy, poliacetyleny, fitosterole, witaminę C, cholinę, substancje śluzowe, sole mineralne i wiele, wiele innych.

Działa łagodząco i przeciwzapalnie, ponadto rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i dróg żółciowych, ma także łagodne działanie uspokajające, dlatego napar z rumianku można pić w łagodnych stanach stresowych w celu rozluźnienia i odprężenia.

 

Kwiat Tarniny

W medycynie ludowej kwiaty tarniny uważa się za lek „czyszczący krew” W związku z tym spożywanie naparów z kwiatów tarniny polecane jest przy różnego rodzaju dietach oczyszczających

 

Lawenda

Działa rozkurczowo, uspokajająco i przeciwlękowo. Ponadto bakteriostatycznie, żółciopędnie i przeciwbólowo. Lawenda wpływa tonizująco na układ nerwowy co przesądza, że jest wykorzystywana w stanach ogólnego osłabienia i wyczerpania. Jest zalecana w zaburzeniach krążenia i w nerwicy wegetatywnej. Olejek lawendowy działa przeciwbakteryjnie i antyseptycznie, obniża ciśnienie tętnicze, łagodzi stany niepokoju, pomaga na bóle głowy, zwłaszcza jeśli są wywołane stresem. Najlepsze rezultaty uzyskuje się łącząc lawendę z innymi ziołami o podobnym działaniu.

Fiołek

Powszechnie stosowany na dolegliwości układu oddechowego, przewodu pokarmowego, zatrucia, gorączkę, stany zapalne. Ajurweda stosuje wszystkie części roślin jako środek tonizujący, przeciwzapalny, odkażający, antynowotworowy i przeciw patogenom.

 

Fot: Anna. zestaw 5 ziół

Pozdrawiam i zdrowia życzę Anna

Ps: Info tu wrzucane służy do celów informacyjnych. Takie jest prawo i tego się trzymajmy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *